İade Politikası

İade Politikası

[9] İptal ve İade:

9.1: Müşteri her zaman Hür Bilişim’den hizmet almaktan vazgeçme, hizmetini iptal ettirme ve yayınını durdurma hakkına sahiptir. Müşterinin kullandığı hizmetle ilgili durdurma ve iptal talebinin ardından hizmetin aksaması veya verilerin kaybolmasından doğacak zararlardan Hür Bilişim sorumlu değildir, tüm müşteriler bunu bilerek durdurma ve iptal talebi gönderir.

9.2: Hür Bilişim, her zaman bir müşteriye hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Bu bağlamda Hür Bilişim aktif hizmeti bulunan bir müşteri hesabının yeni hizmetler sipariş etmesini mümkün olmayacak şekilde engelleyebilir.

9.3: Site üzerinden iptal talebi iki çeşittir. Birincisi iptal talebi gönderirken hizmeti hemen iptal et şeklindedir. Diğer bir seçenek ise hizmeti süre sonunda iptal et şeklindedir. Müşteri iptal talebi gönderirken bu konuda sorumluluğu kendisi üstlenir. Eğer iptal talebini iptal ettirmek isterse hemen site üzerinden Hür Bilişim ile iletişime geçmelidir.

9.4: Yeni sipariş verilmiş ve hizmeti aktifedilmiş bir alan adı hizmeti, Hür Bilişim’in belirleyeceği zarar tutarı düşülerek 3 gün içinde iade edilebilir. Bu süre sonunda iade işlemi yapılamayacaktır.

9.5: Müşteri hesabına kredi olarak eklediği tutarların iadesini isteyemez. Bu tutarlar vergilendirildiğinden sadece Hür Bilişim hizmetleri için kullanılabilir.

9.6: İade tutarı, Hür Bilişim’in müşteriye verdiği teknik destek ücreti, Havale/EFT ücretleri, KDV tutarı ve benzeri masraflar kesilerek müşterinin yaptığı aynı ödeme kanalı ile 20 gün içinde geri ödenebilir. Müşteri farklı bir ödeme kanalıyla geri iade isteyemez.

9.7: Lisans, Tema, Sunucu hizmeti, web tasarım, iade tutarı, Hür Bilişim’in müşteriye verdiği teknik destek ücreti, Havale/EFT ücretleri, KDV tutarı ve benzeri masraflar kesilerek müşterinin yaptığı aynı ödeme kanalı ile 20 gün içinde geri ödenebilir. Müşteri farklı bir ödeme kanalıyla geri iade isteyemez.

9.8: Lisans hizmetlerinde eğer teknik destek verilmemişse Hür Bilişim’in onayı ile 7 gün içinde iade yapılabilir.

9.9: Tema ve web tasarım gibi hizmetlerde iade mümkün olmayacağından iade hakkı bulunmamaktadır. Tema ve web tasarım satışları site üzerinden tanıtımı yapılan ürün tanıtımdakinin aynısıdır. Bu konuda satış öncesi olarak müşteri Hür Bilişim’den ayrıntılı bilgi alabilir. Tema dosyalarının teslim edilmesinin arından iade mümkün olmayacaktır.